Past Participants

Name
Club(s)*
Championship & medals
A
Abbot, Doug Kamloops 2004 (Dartmouth)
Abbott, Christopher Ridge 2005 (Montreal)
2004 (Dartmouth)
2003 (Welland)
2001 (Lac Beauport)
Abbott, Matthew Ridge 2004 (Dartmouth)
2003 (Welland)
2001 (Lac Beauport)
Alley, Rebecca Ridge 2011 (Welland)
Fort Langley 2010 (Regina)
Burnaby 2009 (Sherbrooke)
2007 (Ottawa)
Antifave, Cameron Kamloops (Nanaimo) 2018 (Sherbrooke) - Silver U19 K-4 1000
2016 (Dartmouth)
Nanaimo 2015 (Ottawa)
Arundel, Bronwyn Ridge 2002 (Minnedosa)
2001 (Lac Beauport)
Asano, Mika Burnaby 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
B
Bader, Marvin False Creek 2018 (Sherbrooke)
Barichello, Ryan Ridge 2005 (Montreal) - Silver Juvenile K-4 1000
Basra, Kiran Burnaby 2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth) - Gold Junior K-4 500
2007 (Ottawa)
Ridge 2006 (Regina)
Bauder, Kristin Burnaby 2009 (Sherbrooke) - Bronze Junior K-2 500
2008 (Dartmouth) - Gold Junior K-4 500; Bronze Junior K-2 500
Ridge 2007 (Ottawa) - Silver Juvenile K-2 200; Silver Juvenile K-2 500; Silver Juvenile K-2 1000
2006 (Regina) - Gold Juvenile K-2 200; Silver Juvenile K-2 500
Fort Langley 2005 (Montreal) - Silver Midget K-2 1000; Silver Midget K-1 1000; Silver Midget K-4 1000
Ridge 2004 (Dartmouth) 
Begin, Alex Ridge 2006 (Regina)
Belliveau, Conrad Kamloops 2014 (Regina)
Berard, Yannick Fort Langley 2002 (Minnedosa)
Bowden, Amelia Ridge 2001 (Lac Beauport)
Boyle, Savanna Kamloops 2002 (Minnedosa)
2001 (Lac Beauport)
Brent, Alex Burnaby 2018 (Sherbrooke) - Gold Junior K-2 1000
Ridge 2017 (Welland) - Bronze Junior K-1 500; Bronze Junior K-2 1000
2016 (Dartmouth) - Bronze U19 K-1 500; Bronze U19 K-1 1000; Silver U19 K-2 1000
2015 (Ottawa) - Silver Junior K-2 500
2013 (Montreal)
2012 (Dartmouth)
Brochu, Jacob Kamloops 2014 (Regina)
Buist, Isaiah Kamloops 2016 (Dartmouth)
Buist, Matao Kamloops 2018 (Sherbrooke) - Silver U17 K-4 1000
Burnaby (Kamloops) 2017 (Welland) - Bronze U17 K-4 1000
Kamloops 2016 (Dartmouth)
C
Caron, Danielle Nanaimo 2013 (Montreal)
Cavasinni, Olivia Ridge 2011 (Welland)
2010 (Regina)
2009 (Sherbrooke)
Chase, Stuart False Creek 2017 (Welland) - Gold VL3 VL2 VL1 200; Bronze KL3 KL2 KL1 200; Bronze Open K-1 Para
Pitt Meadows (False Creek) 2016 (Dartmouth) - Gold VL3 200
Cheung, Lauryn Fort Langley 2016 (Dartmouth) - Silver Junior K-2 1000; Silver Junior K-4 500
2015 (Ottawa)
Ridge  2014 (Regina)
Nanaimo (Fort Langley) 2013 (Montreal)
Cheung, Meghan Fort Langley 2016 (Dartmouth) - Silver Junior K-4 500
2015 (Ottawa)
Ridge 2014 (Regina)
Nanaimo (Fort Langley) 2013 (Montreal)
Colhoun, Edward Burnaby 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
Cooper, Craig Kamloops 2003 (Welland)
Cottrill, Shon Pitt Meadows 2016 (Dartmouth) - Bronze KL3 200
2015 (Ottawa) - Silver KL3 200
2014 (Regina) - Silver Open K-1 200 (LTA)
Currie, Quinn Nelson 2018 (Sherbrooke)
D
Dagenais, Lynn Burnaby 2006 (Regina)
Dann, Patrick Chinook 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
2016 (Dartmouth)
2014 (Regina)
2013 (Montreal)
Kamloops 2012 (Dartmouth)
Victoria Youth 2011 (Welland)- Silver Midget K-2 1000; Silver Midget K-4 1000; Bronze Midget K-1 6000
Fort Langley  2010 (Regina)
Davison, Rowan False Creek 2018 (Sherbrooke)
del Valle, Coen Chinook 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
2016 (Dartmouth)
2014 (Regina)
2013 (Montreal)
del Valle, Elias Chinook 2014 (Regina)
2013 (Montreal)
Kamloops 2012 (Dartmouth)
Victoria Youth 2011 (Welland) - Silver Midget K-2 1000; Silver Midget K-4 1000
Fort Langley 2010 (Regina)
Delorme, Mike Ridge 2012 (Dartmouth)
Demidoff, Tyler Ridge 2015 (Ottawa)
Demishkevich, Alexander Kamloops 2016 (Dartmouth)
2014 (Regina)
Dewar, Leigh Nanaimo 2004 (Dartmouth) - Gold Senior C-1 1000; Bronze Senior C-1 500
2003 (Welland) - Gold Junior C-1 1000; Silver Junior C-1 200; Bronze Juvenile C-1 500; Bronze Junior C-1 200; Bronze Senior C-1 500
2002 (Minnedosa) - Gold Juvenile C-1 500; Gold Junior C-1 500; Silver Juvenile C-1 200; Silver Juvenile C-1 1000; Silver Junior C-1 200
Kamloops 2001 (Lac Beauport) - Gold Juvenile C-1 500; Silver Midget C-1 6000; Bronze Juvenile C-2 200; Bronze Juvenile C-2 500
Dmitriev, Alexander Ridge 2018 (Sherbrooke)
Donaldson, Abigail Kamloops 2018 (Sherbrooke)
Downes, Kelly Burnaby 2004 (Dartmouth)
Duff, Thomas Kamloops (Nanaimo) 2018 (Sherbrooke)
E
Eden, Heide Burnaby 2006 (Regina)
2005 (Montreal)
Einarson, Leif Ridge 2002 (Minnedosa)
Einarson, Stephan Ridge 2001 (Lac Beauport)
Ellery, Douglas Pitt Meadows 2009 (Sherbrooke)
Esseltine, Jil Pemberton 2018 (Sherbrooke)
Ezart, Ashley Fort Langley 2010 (Regina)
F
Fast, Eric Burnaby 2014 (Regina)
Kamloops 2013 (Montreal)
2012 (Dartmouth)
Victoria Youth 2011 (Welland) - Silver Midget K-4 1000
Fedechko, Farron Ridge 2004 (Dartmouth)
2002 (Minnedosa)
2001 (Lac Beauport)
Fedechko, Gillian Ridge 2010 (Regina) - Bronze Open C-2 1000
2009 (Sherbrooke) - Silver Senior C-2 500; Silver Senior C-2 1000; Silver Junior C-2 200; Bronze Senior C-1 1000; Bronze Senior C-1 500
2008 (Dartmouth) - Gold Junior C-2 500; Gold Junior C-2 1000; Bronze Junior C-1 200; Bronze Junior C-1 1000; Bronze Senior C-1 200; Bronze Senior C-1 500; Bronze Senior C-1 1000
2007 (Ottawa) - Silver Senior C-1 1000; Bronze Junior C-1 200; Bronze Junior C-2 500
2006 (Regina) - Bronze Senior C-1 1000; Bronze Senior C-1 500
2005 (Montreal) - Gold Juvenile C-1 1000; Gold Junior C-1 500; Gold Junior C-1 1000; Bronze Junior C-1 200; Bronze Juvenile C-1 500
2003 (Welland) - Bronze Midget C-1 6000
2001 (Lac Beauport)
Fehr, Connor Fort 2018 (Sherbrooke)
Fisher, Liam Ridge 2005 (Montreal)
Foellmer, Nicholas Ridge 2011 (Welland) - Bronze Juvenile K-2 200; Bronze Juvenile K-2 1000
Fort Langley 2010 (Regina) - Silver Midget K-4 1000
Foellmer, Sebastian Ridge 2011 (Welland)
Fort Langley 2010 (Regina) - Silver Midget K-4 1000
Franklin, Sean Ridge 2006 (Regina) - Bronze Senior K-4 1000
2005 (Montreal)
2004 (Dartmouth) - Silver Juvenile K-4 1000
2003 (Welland)
2002 (Minnedosa)
2001 (Lac Beauport)
G
Gauthier, Nicolas Burnaby 2015 (Ottawa)
George, John Burnaby 2007 (Ottawa)
Glover, Isobel Nanaimo 2013 (Montreal)
Goddard, Jake Kamloops 2013 (Montreal)
2012 (Dartmouth)
2010 (Regina)
Granale, Darren Ridge 2018 (Sherbrooke)
Guertin, Emma Kamloops 2018 (Sherbrooke)
Gunn, Jennifer Ridge 2001 (Lac Beauport)
Gyarmati, Alexandra Ridge 2002 (Minnedosa)
2001 (Lac Beauport)
H
Hammer, Brian Ridge 2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
Hammer, Wesley Burnaby 2016 (Dartmouth)
Ridge 2007 (Ottawa)
2006 (Regina) - Bronze Junior K-2 200; Bronze Junior K-2 500; Bronze Senior K-4 1000
2005 (Montreal) - Gold Juvenile K-2 500; Gold Juvenile K-1 1000; Silver Juvenile K-4 1000; Silver Junior K-4 1000; Bronze Juvenile K-2 200
2004 (Dartmouth) - Silver Juvenile K-4 1000; Bronze Juvenile K-1 500; Bronze Juvenile K-2 500
2003 (Welland) - Gold Midget K-1 1000; Gold Midget K-1 6000; Gold Midget K-2 1000
2002 (Minnedosa)
2001 (Lac Beauport)
Hansen, Gemma Kamloops 2014 (Regina)
Haywood, Nicole Nanaimo 2010 (Regina) - Gold Junior C-1 1000; Silver Senior C-1 1000; Bronze Junior C-1 200
2009 (Sherbrooke) - Gold Junior C-1 200; Gold Senior C-1 500; Silver Senior C-1 1000; Silver Senior C-1 200
2008 (Dartmouth) - Silver Junior C-1 200; Silver Senior C-1 200; Silver Senior C-1 500; Silver C-1 1000
2007 (Ottawa) - Gold Juvenile C-1 200; Silver Juvenile C-1 1000; Silver Junior C -1 500; Bronze Juvenile C-1 500; Bronze Junior C-1 1000
2006 (Regina) - Gold Juvenile C-1 200; Bronze Juvenile C-1 500; Bronze Junior C-1 200; Bronze Senior C-1 200
2005 (Montreal)
Hellevang, Heather Burnaby 2004 (Dartmouth)
Pemberton 2003 (Welland)
Henderson, Maggie Ridge 2007 (Ottawa) - Silver Juvenile K-2 200; Silver Juvenile K-2 500; Silver Juvenile K-2 1000
2006 (Regina) - Gold Juvenile K-2 200; Silver Juvenile K-2 500; Silver Midget K-4 500
Fort Langley 2005 (Montreal) - Silver Midget K-2 1000; Silver Midget K-4 1000
Ridge 2004 (Dartmouth)
Horacsek, Joshua Ridge 2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
Holcroft, Devon Fort 2018 (Sherbrooke)
Hopkins, Sara Ridge 2006 (Regina) - Bronze Senior K-4 500
Hoskins, Catherine Ridge 2002 (Minnedosa)
Hoyt, Elliot Fort Langley 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
2016 (Dartmouth)
2010 (Regina)
2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
Ridge 2006 (Regina)
Hunter, Ydris False Creek 2018 (Sherbrooke) - Gold U17 C-1 1000; Silver U17 C-1 1000; Bronze U17 C-1 6000
2017 (Welland) - Silver U16 C-1 200
J
James, Nicole Fort Langley 2005 (Montreal) - Silver Midget K-4 1000
Johnson, Keiffer Ridge 2015 (Ottawa) - Silver Junior C-2 1000
Kamloops 2013 (Montreal) - Gold U19 C-2 1000
2012 (Dartmouth)
2011 (Welland) - Silver Midget C-1 200; Silver Midget C-2 1000
2010 (Regina)
Ridge 2009 (Sherbrooke)
Jorgensen, Robbie Ridge 2001 (Lac Beauport) 
K
Kay, Leah Ridge 2002 (Minnedosa)
Kim, Jia Ridge 2017 (Welland)
Kelleway, Katie Ridge 2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth)
Burnaby 2007 (Ottawa)
Kelleway, Keith Ridge 2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth) - Bronze Juvenile K-2 500
Fort Langley 2007 (Ottawa)
Ridge 2006 (Regina)
Kilpatrick, Brenden Burnaby 2006 (Regina)
Koehler, Matthew Burnaby 2018 (Sherbrooke) - Gold Junior K-2 1000
Ridge 2017 (Welland) - Bronze Junior K-2 1000
2016 (Dartmouth) - Silver U19 K-2 1000
2015 (Ottawa) - Gold U17 K-1 6000; Silver U17 K-1 1000; Silver U17 K-2 1000
2014 (Regina)
Kosaka, Michelle Ridge 2010 (Regina) - Bronze Open C-2 1000
2009 (Sherbrooke) - Silver Senior C-2 500; Silver Senior C-2 1000; Silver Junior C-2 200
2008 (Dartmouth) - Gold Junior C-2 500; Gold Junior C-2 1000
2007 (Ottawa) - Bronze Junior C-2 500
Kozma, Chris Pitt Meadows 2011 (Welland)
Kuran, Jessica Ridge 2003 (Welland)
Kuran, Matthew Ridge 2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth)
2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
Kuran, Virginia Ridge 2013 (Montreal)
2012 (Dartmouth)
2010 (Regina)
2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth) - Bronze Master B K-1 500
2007 (Ottawa)
L
Lanyon, Michael Kamloops 2018 (Sherbrooke) - Silver U19 K-4 1000
2016 (Dartmouth)
Nanaimo (Kamloops) 2015 (Ottawa)
Kamloops 2014 (Regina)
Laplante, Zaffia Burnaby 2017 (Welland)
Fort Langley 2016 (Dartmouth) - Bronze Junior C-2 200; Silver Junior K-4 500
Lederer, Frid Burnaby 2007 (Ottawa)
Lepianka, Alex Ridge 2009 (Sherbrooke)
Leuba, Mica Ridge 2006 (Regina)
Liang, Jeffrey Ridge 2015 (Ottawa)
Loutet, Katrina Burnaby 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
2016 (Dartmouth)
Loutet, Samantha Burnaby 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
2016 (Dartmouth)
Ludwig, Christian Burnaby 2018 (Sherbrooke)
M
M'Lot, Kira Fort Langley 2005 (Montreal)
M'Lot, Trina Ridge 2006 (Regina) - Silver Midget K-4 500; Bronze Senior K-4 500
Fort Langley 2005 (Montreal) - Silver Midget K-4 1000
MacLean, Cameron Fort Langley 2007 (Ottawa)
MacPherson, Cassidy Ridge 2018 (Sherbrooke) - Bronze U16 K-1 1000
MacPherson, Tarryn Ridge 2010 (Regina)
Major, Keith Burnaby 2006 (Regina) - Bronze Master B K-1 1000
Malfesi, Brian Ridge 2018 (Sherbrooke) - Gold Senior K-1 1000; Bronze Senior K-1 500
2017 (Welland) - Gold Senior K-1 500; Gold Senior K-1 1000
2016 (Dartmouth) - Bronze Senior K-1 500; Gold Senior K-1 1000
2015 (Ottawa) - Gold Junior K-2 200; Silver Senior K-1 1000; Silver Senior K-1 500; Silver Junior K-2 500
2014 (Regina) - Bronze Senior K-1 500; Bronze Junior K-1 1000
2013 (Montreal) - Gold Junior K-1 500; Bronze Senior K-1 1000
2012 (Dartmouth) - Gold Junior K-1 500; Gold Junior K-1 1000; Silver Junior K-2 1000
2011 (Welland) - Gold Juvenile K-1 1000; Silver Juvenile K-1 500; Bronze Juvenile K-2 200; Bronze Juvenile K-2 1000
2010 (Regina) - Gold Juvenile K-1 1000; Bronze Juvenile K-1 500
2009 (Sherbrooke) - Silver Midget K-1 1000; Bronze Juvenile K-2 500; Bronze Midget K-1 6000
2008 (Dartmouth) - Bronze Midget K-1 6000; Bronze Midget K-4 1000; Bronze Juvenile K-2 500
Malfesi, Michael Ridge 2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
Markhauser, Paul Fort 2018 (Sherbrooke)
Markhauser, Thomas Fort 2018 (Sherbrooke)
Maxwell, Dion Ridge 2008 (Dartmouth) - Silver Junior K-1 1000
2006 (Regina) - Silver Junior K-1 500; Bronze Junior K-2 200; Bronze Junior K-2 500; Bronze Senior K-4 1000
2005 (Montreal) - Gold Juvenile K-2 500; Silver Juvenile K-4 1000; Silver Junior K-4 1000; Bronze Juvenile K-2 200
2004 (Dartmouth) - Silver Juvenile K-4 1000; Bronze Juvenile K-2 500
2003 (Welland) - Gold Midget K-2 1000; Bronze Midget K-1 1000
Mazzei, Haley Nanaimo 2005 (Montreal)
McBeath, Carl Ridge 2002 (Minnedosa)
McBeath, Sean Ridge 2015 (Ottawa) - Silver Junior C-2 1000
2008 (Dartmouth)
2005 (Montreal) - Silver Midget C-1 6000; Bronze Midget C-1 1000
2004 (Dartmouth)
McLean, Brook Kamloops 2012 (Dartmouth) - Silver Midget C-1 200; Silver Midget C-1 1000
2011 (Welland)
2010 (Regina)
McLeod, Eric Ridge 2007 (Ottawa)
McNichol, Verna Ridge 2016 (Dartmouth)
2013 (Montreal)
Minor, Jade Nanaimo 2013 (Montreal)
Mitchell, Jessica Ridge 2009 (Sherbrooke)
Burnaby 2008 (Dartmouth) - Gold Junior K-4 500
Ridge 2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
Mitchell, Sara Fort Langley 2010 (Regina)
Ridge 2009 (Sherbrooke)
Burnaby 2008 (Dartmouth)
Ridge 2007 (Ottawa)
Morgan, Zach Kamloops 2015 (Ottawa) - Silver U19 C-1 1000
2013 (Montreal) - Gold U17 C-1 1000; Gold U19 C-2 1000; Silver U17 C-1 200
2012 (Dartmouth) - Bronze Midget C-1 1000
2011 (Welland) - Silver Midget C-2 1000
2010 (Regina)
Mortensen, Lucas False Creek 2018 (Sherbrooke)
Muench, Ben Fort (Burnaby) 2018 (Sherbrooke)
Ridge 2006 (Regina)
Muench, Brodie Victoria Youth 2011 (Welland) - Silver Midget K-4 1000
Muench, Colton Fort Langley 2010 (Regina) - Silver Midget K-4 1000
Muench, Del Ridge 2011 (Welland)
Fort Langley 2010 (Regina) - Silver Midget K-4 1000
Muir, Kenneth Ridge 2012 (Dartmouth) - Silver Junior K-2 1000
2009 (Sherbrooke) - Bronze Juvenile K-2 500
2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
2005 (Montreal)
2004 (Dartmouth)
Muirhead, Ashley Nanaimo 2002 (Minnedosa)
N
Nagai, Keegan Ridge 2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
Nagai, Tessa Ridge 2015 (Ottawa)
2014 (Regina) - Silver Junior K-2 200; Bronze Junior K-2 1000
2013 (Montreal)
2012 (Dartmouth)
2011 (Welland)
2010 (Regina)
2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth)
Nay, Kathy Ridge 2013 (Montreal) - Bronze Masters K-1 500
2010 (Regina)
2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
Nkyl, David Fort Langley 2010 (Regina)
Ridge 2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth) - Bronze Midget K-4 1000
Fort Langley 2007 (Ottawa)
Ridge 2006 (Regina)
Netherton, Stanley Kamloops 2018 (Sherbrooke) - Gold U17 K-2 1000; Silver U17 K-4 1000
Burnaby (Kamloops) 2017 (Welland) - Bronze U17 K-4 1000
Nosella, Jim Burnaby 2012 (Dartmouth)
Fort Langley 2010 (Regina)
2007 (Ottawa)
Ridge 2006 (Regina)
Nyvall, Hunter False Creek (Chinook) 2018 (Sherbrooke)
O
Oh, Melody Ridge 2015 (Ottawa)
Ortner, Dayna Ridge 2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
2006 (Regina) - Silver Midget K-4 500; Bronze Senior K-4 500
P
Pankratz, Megan Alouette 2017 (Welland)
Patience, Ryan Kamloops 2010 (Regina)
Phare, Quinn Fort (Pemberton) 2018 (Sherbrooke)
False Creek (Pemberton) 2017 (Welland)
Kamloops (Pemberton) 2016 (Dartmouth)
Pilon, Jordan Fort Langley 2010 (Regina)
Plankeel, Joshua Ridge 2008 (Dartmouth) - Bronze Midget K-4 1000
Poole, Adam Ridge 2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
Poole, Sarah Burnaby 2009 (Sherbrooke) - Bronze Junior K-2 500
2008 (Dartmouth) - Gold Junior K-4 500; Bronze Junior K-2 500
2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
Potkins, Heather Nelson 2018 (Sherbrooke)
Burnaby (Nelson) 2017 (Welland)
Priebe, Kevin Ridge 2014 (Regina) - Gold V-1 200 (LTA, TA, A)
Pitt Meadows 2011 (Welland)
2010 (Regina)
R
Rademacher, Katja Burnaby 2010 (Regina)
2007 (Ottawa) - Silver Master A K-1 500
2006 (Regina) - Gold Master A K-1 500
2005 (Montreal) - Silver Master K-1 500
2004 (Dartmouth) - Bronze Master A K-1 500
Rasmussen, Levi Chinook 2014 (Regina)
Kamloops (Chinook) 2012 (Dartmouth)
Rawston, Brock Ridge 2006 (Regina)
2005 (Montreal)
Raymond, Emily Fort Langley 2016 (Dartmouth)
Raymond, Jeff Burnaby 2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
2005 (Montreal)
Raynor, Graham Ridge 2005 (Montreal) - Silver Juvenile K-4 1000; Silver Junior K-4 1000
2004 (Dartmouth) - Silver Juvenile K-4 1000
2003 (Welland)
2002 (Minnedosa)
Remmler, Daryl Burnaby 2006 (Regina)
Rink, Caleb Kamloops 2001 (Lac Beauport)
Rink, Dan Kamloops 2002 (Minnedosa)
2001 (Lac Beauport)
Robinson, Spencer Kamloops 2018 (Sherbrooke) - Silver U19 K-4 1000
Burnaby (Kamloops) 2017 (Welland) - Bronze U17 K-4 1000
Kamloops 2016 (Dartmouth)
2014 (Regina)
Robson-Brown, Elisa False Creek 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
Ronayne, Hana Kamloops (Pemberton)  2016 (Dartmouth)
Burnaby (Pemberton) 2015 (Ottawa)
Routley, Chelsea Fort Langley 2010 (Regina)
Rublee, Aaron Burloak, ON 2015 (Ottawa) - Gold Open IC-4 200; Gold Senior C-2 200; Bronze Senior C-1 200
Kamloops 2002 (Minnedosa)
2001 (Lac Beauport)
Rublee, Cory Burloak, ON 2015 (Ottawa) - Gold Open IC-4 200
2001 (Lac Beauport)
Rublee, Jessie Nanaimo 2002 (Minnedosa)
Kamloops 2001 (Lac Beauport) - Bronze Juvenile C-2 200; Bronze Juvenile C-2 500
S
Said, Noah Fort 2018 (Sherbrooke)
False Creek (Ridge) 2017 (Welland)
Said, Omar Fort 2018 (Sherbrooke)
Ridge 2014 (Regina)
2012 (Dartmouth)
Semeniuk, Yasmine Kamloops 2013 (Montreal)
Senanayke, Arjun False Creek 2017 (Welland)
Smith, Graham Burnaby 2006 (Regina) - Bronze Senior K-4 1000
Ridge 2005 (Montreal) - Silver Junior K-4 1000
Burnaby 2004 (Dartmouth)
2003 (Welland)
Sorescu, Sandra Ridge 2013 (Montreal)
2012 (Dartmouth)
Sorescu, Sebastian Ridge 2016 (Dartmouth) 
2015 (Ottawa) - Gold Junior K-2 200
2013 (Montreal)
2012 (Dartmouth)
Stepka, Ryan Kamloops 2012 (Dartmouth)
Stewart, Corey Pitt Meadows 2016 (Dartmouth) - Silver Open K-1 200 (ID); 4th KL2 200
2015 (Ottawa) - Gold Open K-1 200 (ID); Silver KL2 200
2014 (Regina) - Gold Open K-1 200 (ID); Gold K-1 200 (LTA)
2013 (Montreal) - Gold Open K-1 200 (ID); Bronze Open K-1 200 (LTA)
2012 (Dartmouth)
2011 (Welland)
2010 (Regina) - Silver Open K-1 (ID) 200; Bronze Open K-1 (LTA) 200
Stewart, Liam Fort 2018 (Sherbrooke)
Strashenko, Ivan Kamloops (Burnaby) 2018 (Sherbrooke) - Gold U17 K-2 1000; Silver U17 K-4 1000; Silver U19 K-4 1000
Burnaby 2017 (Welland) - Bronze U17 K-4 1000
Sublett, Amanda Ridge 2010 (Regina)
2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
Sugianto, Andrew False Creek 2017 (Welland)
T
Tabata, Aiden Kamloops 2018 (Sherbrooke)
2016 (Dartmouth)
2014 (Regina)
Tabata, Nicola Kamloops 2010 (Regina)
Tam, Diane Burnaby 2015 (Ottawa)
Tarasiuk, Rayne Ridge 2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
2006 (Regina) - Silver Midget K-4 500; Bronze Senior K-4 500
Telep, James Pitt Meadows 2011 (Welland)
2010 (Regina) - Silver Open K-1 (LTA) 200
Thomson, Daniel Kamloops 2016 (Dartmouth) 
Thomson, Quinn False Creek 2018 (Sherbrooke)
Todd, Nicholas Ridge 2012 (Dartmouth)
Tomaselli, Nolan False Creek (Chinook) 2018 (Sherbrooke)
Traas, Jordan Ridge 2010 (Regina)
2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth) - Bronze Midget K-4 1000
Fort Langley 2007 (Ottawa)
Trask, Catherine Burnaby 2004 (Dartmouth)
2003 (Welland)
V
Van Meel, Clara Ridge 2010 (Regina)
2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth)
Burnaby 2007 (Ottawa)
Van Meel, Gregory Ridge 2009 (Sherbrooke)
Van Meel, Michael Ridge 2008 (Dartmouth)
Vandermoor, Michelle Ridge 2006 (Regina)
W
Wang, Hank False Creek 2017 (Welland)
Kamloops 2015 (Ottawa)
Pitt Meadows 2014 (Regina)
2013 (Montreal)
Wang, Stephan Ridge 2018 (Sherbrooke)
Weilandt, Jennifer Kamloops 2002 (Minnedosa)
Nanaimo 2001 (Lac Beauport)
Weilandt, Sarah Ridge 2007 (Ottawa)
2006 (Regina)
Wollbaum, Conor Ridge 2009 (Sherbrooke)
2008 (Dartmouth)
2007 (Ottawa)
Burnaby 2006 (Regina)
Won, Julianna Ridge 2015 (Ottawa)
2014 (Regina) - Silver Junior K-2 200; Bronze Junior K-2 1000
2013 (Montreal)
2012 (Dartmouth)
Won, Justin Ridge 2016 (Dartmouth)
2015 (Ottawa) - Silver U17 K-2 1000
2014 (Regina)
Y
Yau, Tiffany False Creek 2018 (Sherbrooke)
2017 (Welland)
Z
Zhang, Anna False Creek 2017 (Welland)
Kamloops (False Creek) 2016 (Dartmouth)
Burnaby (False Creek) 2015 (Ottawa)
Zimmerman, Jen Burnaby 2006 (Regina)

* Club represented at championships (Home Club)