Team BC Alumni at NAIG

Name
Hometown
Championship & medals
A
Archie, Quincy Canim Lake 2017 (Toronto)
B
     
C
Chappell, Brandyn Chillliwack 2017 (Toronto) - Gold 19U MC2 1000; Gold 19U MC1 6000 Final; Gold1 9U Mixed MC2 1000 Final; Gold 19U MC2 6000 
D
     
E
Edgar, Kristine Nitinaht 2017 (Toronto) - Bronze 16U K1 3000 
F
     
G
George, Gordon North Vancouver 2017 (Toronto) - Silver 19U MC1 1000; Bronze 19U MC1 6000; Gold 19U MC2 3000
Gray, Chelsei Duncan 2017 (Toronto) - Bronze 16U MC1 1000; Gold 16U MC2 1000 Final
Gray, Noah Duncan 2017 (Toronto) - Bronze 14U K1 1000; Gold 14U MC2 3000
Gray-Thorne, Trey Duncan 2017 (Toronto) - Silver 19U MC1 3000; Bronze 19U K1 1000; Silver 19U Mixed MC2 1000; Gold 19U MC2 3000
H
Horne, Janessa Duncan 2017 (Toronto)
Hubick-Archie, Terrance Canim Lake 2017 (Toronto)
J
Jensen, Trinity Forest Grove 2017 (Toronto)
John, Emerald John Hope 2017 (Toronto) -  Silver 16U MC1 3000; Gold16U MC2 3000
K
     
L
Leon, Drake Agassiz 2017 (Toronto)
M
Marchand, Dylan Port Alberni 2017 (Toronto)
Morris, Ivan Port Refrew 2017 (Toronto) - Bronze 19U K1 3000; Bronze 19U K1 200 Final; Bronze 19U K1 6000; Silver 19U MC2 3000
Morris, Karalyn Brewtwood Bay 2017 (Toronto)
Morris, Madelyn Brentwood Bay 2017 (Toronto) - Silver 14U MC1 3000; Gold 14U Mixed MC2 3000; Bronze 14U MC2 1000 Final
N
     
O
     
P
Paige, Myles Duncan 2017 (Toronto) - Silver 14U K1 3000
Paul, Valerie Agassiz 2017 (Toronto) - Bronze 16U K1 1000; 16U Mixed MC1 Final
Price, Kyla Duncan 2017 (Toronto)
R
     
S
Sam, Brittney Brentwood Bay 2017 (Toronto) - Bronze 19U MC2 1000; 
Bronze 19U MC2 6000 
Seanez, Monique  Saanichton 2017 (Toronto) -Gold 14U MC1 3000; Silver 14U Mixed MC2 3000; Bronze 14U K1 3000; Gold 14U MC1 1000; Gold 14U MC2 1000 Final
Seward, Jenna Tsartlip 2017 (Toronto) - Gold 14U MC2 1000 
Seward, Josephine Nanaimo 2017 (Toronto) - Silver 19U MC1 3000; Bronze 19U MC2 1000; Gold 19U Mixed MC2 1000 Final
Seward, Rose Tsartlip 2017 (Toronto) 
Seward, Tyson Nanaimo 2017 (Toronto) -  Bronze 16U K1 3000; Silver 16U MC1 3000 Final; Gold 16U Mixed MC2 3000
Seymour, Brenna Stz'uminus 2017 (Toronto) - Bronze 16U MC1 3000; Gold 16U Mixed MC2 3000; Gold 16U MC2 1000 Final; Gold 16U MC2 3000
Seymour, Jordanna Stz'uminus 2017 (Toronto) -  Gold 19U MC1 6000; Silver 19U Mixed MC2 1000; Silver 19U Mixed MC2 6000 Final; Bronze 19U MC2 6000
T
Tate, Mazzari Ditidaht 2017 (Toronto)
Tate, Quentin Nitinaht Lake 2017 (Toronto)
V
     
W
White, Jonis Brackendale 2017 (Toronto)
Wilson, Silas Nanaimo 2017 (Toronto) - Silver 14U MC1 3000; Silver 14U Mixed MC2 3000; Bronze 14U K1 200 Final; Gold 14U MC2 1000
Wyse, Kasey Nanaimo 2017 (Toronto) - Bronze 19U MC1 6000
Wyse, Memphis Nanaimo 2017 (Toronto) - Gold 14U Mixed MC2 3000; Gold 14U MC2 1000; Gold 14U MC2 3000
Wyse, Michael Nanaimo 2017 (Toronto) - Gold 19U MC1 3000; Gold 19U MC1 1000; Gold 19U Male MC2 1000; Silver 19U Mixed MC2 6000; Silver 19U MC2 3000; Gold 19U MC2 6000
Wyse, William Nanaimo 2017 (Toronto) - Gold 14U MC1 3000; Gold 14U Mixed MC2 1000; Bronze 16U Mixed MC1
Wyse-Seward, Julienne Tsartlip 2017 (Toronto) - Bronze 14U MC2 1000; Gold 14U MC1 1000; Gold 14U Mixed MC2 1000
Y
     
Z